KIM JESTEŚMY ?

Abba to katolicka wspólnota charyzmatyczna, zaangażowana w dzieło Nowej Ewangelizacji.
Naszym celem jest:
– prowadzenie ludzi do poznania Boga jako Ojca (Abba) – bliskiego, dobrego, przebaczającego, a jednocześnie potężnego, świętego i nieskończonego.
– pojednania z Kościołem – braćmi i siostrami posiadającymi wspólnego Ojca, poprzez głębokie osobiste nawrócenie, sakramentalne pojednanie i społeczne / organiczne włączenie w Kościół – Ciało Chrystusa.
– zakorzenienia w lokalnej wspólnocie – pragniemy aby każdy, kto poznaje Ojca, znalazł swoje miejsce w Kościele (również w naszej wspólnocie 🙂 ) które będzie tworzył i budował.

To, co przekonało nas, że Bóg jest realny i chce działać w dzisiejszym świecie, to głębokie doświadczenie Jego miłości. Uznając Jezusa jako Pana i Zbawiciela, chcemy stawać się coraz bardziej podobni do Niego i dzielić się Dobrą Nowiną z innymi. Ważny jest dla nas fundament Słowa Bożego (2 Tm 3,16-17), uwielbienie Boga (Ps 100), modlitwa osobista i za siebie nawzajem (Jk 5,16) oraz jedność chrześcijan – w jednym Kościele, którego głową jest Chrystus (J 17, 21-23).

Począwszy od swojego powstania w 2002 roku, Abba spotyka się regularnie przy parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie. Nasza wspólnota posiada opiekuna, którym obecnie jest ks. Paweł Rogowski, zaś świeckim liderem odpowiadającym za codzienne działanie wspólnoty jest Michał Jeleń.

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!

Rz 8,14-17

JAK DZIAŁAMY

Fundamentem działania naszej wspólnoty są niedzielne spotkania, małe grupy oraz comiesięczna wspólna Eucharystia połączona z Wieczorem Uwielbienia z posługą modlitewną.

Co tydzień (poza drugą niedzielą miesiąca) spotykamy się w niedzielę aby modlić sie i wspólnie uwielbiać Boga, podzielić się świadectwami Jego działania w naszym życiu oraz wysłuchać budującego wiarę wykładu. Raz w miesiącu spotkanie przenosi sie na Mszę Świętą po której prowadzimy Wieczór Uwielbienia i modlimy się o każdego, kto tego potrzebuje. Chcemy, aby każdy wierzący mógł spotkać sie z żywym, pełnym miłości Bogiem i doświadczyć działania Ducha Świętego.

W piątki prowadzimy spotkania młodzieżowe dla gimnazjalistów i licealistów – Abba Youth. To spotkania ewangelizacyjne i formacyjne, podczas których jest czas zabawy, nauczania, modlitwy i dzielenia się tym, jak wygląda życie z Bogiem na 100%!

Dla poszukujących Boga prowadzimy Kursy Alpha (alpha@abba.org.pl). Ponadto przygotowujemy młodych ludzi do sakramentu bierzmowania, angażujemy się w parafialne kursy małżeńskie i przedmałżeńskie oraz wyjazdy rekolekcyjne.

OPIEKA NAD WSPÓLNOTĄ

Wspólnota działa przy parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie, której przewodzi proboszcz, ks. Andrzej Dybek.

ZESPÓŁ

Michał Jeleń

lider wspólnoty

Magdalena Jeleń

służba pasterska
służba dzieci

MAGDA I MICHAŁ JELEŃ

Liderzy warszawskiej Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej ABBA, którą założyli i prowadzą od 15 lat. Rodzice trójki dzieci.

Michał usługiwał w Rosji (Tomsk, Nowosybirsk) i Kenii. Absolwent Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jego pasją jest prowadzenie ludzi do odkrywania Ojcowskiej miłości i dobroci Boga oraz życia opartego o Słowo Boże i moc Ducha Świętego.

Magda jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, pedagogiem i psychoterapeutą. Zakładała i prowadziła świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe. Jej pasją jest praca z ludźmi i uwielbienie Boga, szczególnie przez taniec. Odpowiada za służbę pasterską i służbę dzieci we wspólnocie Abba.

Katarzyna Wyrozębska

służba uwielbienia

Karolina Karpisz

Kurs Alpha

Krzysztof Lecyk

służba młodzieżowa

Agnieszka Lecyk

służba młodzieżowa

Marta Apelska

animator, finanse

Jarosław

służba nagłośnienia, administrator

ŚWIADECTWA

 • IwonaIwona
  Na początku 2010 roku robiłam badania i okazało się, że mam zmianę nowotworową wielkości 4 cm. Zrobiłam kolejne badania i okazało się, że zmiana jest łagodna ale kwalifikuje się do usunięcia operacyjnego w trybie pilnym. Potwierdziałam diagnozę u innego lekarza bo nie mogłam w to uwierzyć… Dostałam skierowanie na operację. Przez pierwszych kilka zadawałam Bogu pytania: dlaczego? Kolejna operacja?Znowu szpital? Zobaczyłam, że te pytania do niczego mnie nie doprowadzą i ... zaczęłam się modlić. Ogłaszałam zdrowie, ogłaszałam Boże Słowo. Zaakceptowałam fakt operacji, powiedziałam Bogu - w porządku, jeśli trzeba to wyciąć - to ja się zgadzam. Wiem, że mnie przez to przeprowadzisz.
  W tym czasie miałam niesamowitą modlitwę z Magdą, podczas której czułam, że Bóg nas usłyszał i On odpowie. Nie wiedziałam jak, nie widziałam też efektów ale w duchu czułam, że ta modlitwa coś zmieniła.
  Po pewnym czasie miałam kolejne USG, które miało potwierdzić opinię lekarzy, dać informację czy zmiana się powiększa, czy jest taka sama. Badanie wykazało, że… nie ma żadnej zmiany! Mogę odwołać wizytę w szpitalu bo Bóg mnie uzdrowił! Chwała Jemu za to!
 • Krzysiek
  Tym razem (jak co roku) nie miałem pieniędzy na wyjazd wakacyjny wspólnoty. W związku z tym czułem wiele obaw, strachu, lęku. Modliłem się o pieniądze, pracę albo jakieś inne rozwiązanie tego problemu. Długo nie widziałem rozwiazania tego problemu co powodowało coraz większy strach i zwątpienie. Aż pewnego dnia podczas jakiejś modlitwy zdałem sobie sprawę, że w sumie co roku nie mam kasy na obóz ale Bóg za każdym razem daje rozwiązanie. Nareszcie przyszedł do mnie pokój.
  Finał tej historii jest taki, że dzień przed moimi urodzinami jedna osoba z Abby zaproponowała, ze zapłaci za mnie cały koszt obozu a dzień później na urodziny dostałem tyle kasy, że mogłem już sam opłacić wyjazd. Bóg daje więcej niż "wystarczy".
 • Paweł
  Jestem tu z taką myślą: to miejsce, gdzie jest dużo osób, które żyją z Bogiem i doswiadczają jak on przemienia i prowadzi ich życie.
 • Krzysiek
  Doświadczyłem tego, że Bóg jest przyjacielem i że jest bliski. Zabrał z mojego serca samotność. Mogę z Nim rozmawiać - mówić do Niego i słyszeć Jego głos.
 • Magda
  Bóg mnie wspiera gdy jestem Mu posłuszna i z Nim współpracuję. Na dwóch ostatnich wyjazdach ewangelizacyjnych bardzo długo modliliśmy się o ludzi co wiązało się ze staniem wieczorem kilka godzin. Teoretycznie powinnam ledwo stać - z powodu bólu kolan, na który cierpię. Lecz tak nie było. Bóg był ze mną, wspierał mnie. Ani razu nie poczułam, że nogi mnie bolą! Chwała Panu!
 • Ola
  Bóg jest niesamowity bo mimo zniechęcenia przyszłam dziś na spotkanie niedzielne. Dlaczego? Bo moja mama powiedziała rano: "Olu, to co, zawieźć Cię dziś?" To kluczowe, bo mieszkam na Białołęce. Dzięki Ci Panie!
 • Mateusz
  Bóg może spełnić nasze najmniejsze pragnienia. Jakiś czas temu w mojej szkole były zawody na ergometrze wioślarskim. W mojej turze był gościu, który trenował wioślarstwo i drugi, którego biceps był wielkości mojej łydki! Gdy zostałem wyczytany, zacząłem się modlić. Dziwne jest to, ze podczas wyścigu byłem w stanie się skupić na modlitwie. To nierealne ale z Bożą pomocą zająłem drugie miejsce. Dzięki Ci Boże!