Dziś pierwszy dzień września! Nielubiany przez uczniów, przez rodziców przyjmowany często z ulgą 🙂 Dla Abba Youth to już czwarty rok, kiedy wrzesień to miesiąc ewangelizacji. Do tej pory poświęcaliśmy tydzień w jakiejś szkole, żeby głosić Ewangelię na lekcjach religii we wszystkich klasach a dodatkowo na długich przerwach staraliśmy się być dostępni, aby móc pogadać, wysłuchać i podzielić się osobiście tym, co Bóg robi w naszym życiu. Czasem też organizowaliśmy konkursy, w których nagrodami były muffinki lub pyszna, barowa gorąca czekolada (nie taka z saszetki, ale profesjonalna 😉 ).

W tym roku będzie inaczej. Ponieważ całą wspólnotą zawieszamy wszelkie aktywności, zawieszamy również chodzenie po szkołach. Zostają tylko główne spotkania i wspólne grupy dla wszystkich członków wspólnoty. Nie chcemy jednak rezygnować z rozpoczęcia roku szkolnego od głoszenia Ewangelii. Postanowiliśmy zatem zrobić cykl ewangelizacyjny w ramach piątkowych spotkań Youtha. Będziemy na niego zapraszać znajomych oraz tych, których nie było w wakacje w Warszawie, a którzy w czerwcu żegnali z nami rok szkolny…

Cykl nosi nazwę Friendzone. Obejmie trzy spotkania 8, 15 i 22 września. Friendzone to strefa dla tych, którzy pragną głębokiej relacji ale druga strona jest zainteresowana jedynie korzystaniem z przyjaźni… Taki smutny obrazek, gdy dziewczyna dzwoni do chłopaka o 4 nad ranem, że jest jej źle, płacze w słuchawkę a potem uspokojona oświadcza swojemu wybawcy, że już jej lepiej, że dziękuje i może się znów cieszyć życiem u boku swojego wybranka, którym nie jest niestety bohater naszej powieści. Wszystko to trochę smutne i trochę komiczne dopóki nie zostaniemy sami wrzuceni do strefy „only friend”. A tak się często dzieje z Bogiem. Słyszymy, że On chce nas zbawić i uwolnić, więc korzystamy, ale nie chcemy zmienić naszego życia… „Pozostańmy przyjaciółmi”. To nie jest pełna Ewangelia. Dobra Nowina przyjęta do serca zakłada uczniostwo, które jest pełną przygód i wyzwań głęboką relacją z Panem, Jezusem Chrystusem. Jeżeli jesteś dorosły i nie możesz przyjść na Youtha – módl się o nas! „Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego” (Jk 5,16)! A jeżeli znasz kogoś, kto ma naście lat – zaproś go do nas! Postaramy się o niego zatroszczyć!

Do zobaczenia zatem w niedzielę lub piątek!

CategoryAbba Youth
© 2015 Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Abba
Znajdź nas na: