Kurs Alpha ukończyło na całym świecie już ponad 25 milionów osób. Dlaczego?

To przestrzeń, gdzie w luźnej atmosferze, przy kawie, można dyskutować na najważniejsze życiowe tematy – kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, kto stworzył cały ten świat i czy w życiu jest jeszcze coś/ktoś więcej?

 

Kurs składa się z uroczystej kolacji, 10 spotkań i weekendowego wyjazdu (w połowie kursu). Każde spotkanie to wspólna kolacja, ciekawy wykład oraz grupa dyskusyjna, która jest przestrzenią dla wyrażania opinii (lub milczenia czy przysłuchiwania się) i zadawania pytań dotyczących wiary chrześcijańskiej, Boga, sensu życia i wszystkich nurtujących kwestii z nimi związanych.

Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, mniej lub bardziej istotnych. Zaintrygowany?

Kurs jest otwarty na osoby o każdym światopoglądzie, szczególnie takie, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o chrześcijaństwie i nie są na co dzień (a nawet co tydzień) związane z kościołem.

Zapraszamy na uroczystą kolację inaugurującą kurs – przyjdź i zobacz jak wygląda spotkanie! Dopiero na miejscu decydujesz, czy warto wziąć udział w całości.

 

Więcej o Alpha w Polsce i w kościele katolickim znajdziesz na stronie:

http://polska.alpha.org/

https://youtu.be/scS6WyxHaVw

 

Za udział w kursie nie są pobierane żadne opłaty. Prosimy o rejestrację, informacja o liczbie uczestników ułatwi nam kwestie organizacyjne takie jak przygotowanie posiłków.

Kontakt do organizatorów: alfa@abba.org.pl