Zdarzało nam się już, że nie chcieliśmy kończyć uwielbienia. Czasem na obozie, czasem w niedzielę, gdy czuliśmy, ze Bóg ma nam coś do powiedzenia, coś robi pośród nas i byliśmy po prostu wdzięczni. W zeszłym, 2016 roku, na obozie wakacyjnym zrobiliśmy całonocne czuwanie z uwielbieniem. Czytaliśmy Jego Słowo i skupialiśmy się na tym, co śpiewamy. A Bóg dotykał serc i przemieniał myślenie. Momentami wręcz namacalnie czuliśmy, że jest pośród nas.

W tym roku powstał pomysł, aby uwielbiać Boga równo 24h. Część z nas uczestniczyła już w takich przedsięwzięciach. Nie chcieliśmy odkrywać Ameryki, chcieliśmy się po prostu spotkać z Bogiem i uwielbić Go, bo jest tego godny jako Pan, Król, Stworzyciel, Bóg wszechmogący. Nie ogłaszaliśmy tej inicjatywy na zewnątrz, bo nie zależało nam na frekwencji. Chcieliśmy to zrobić razem, całą wspólnotą. Każdy z członków mógł się zgłosić, aby poprowadzić jakąś część modlitwy. Każdy też mógł przyjść na dowolny set (dwugodzinny dyżur) i przebywać razem przy Bogu.

Zaczęliśmy o 20:00 w piątek, po spotkaniu młodzieżowym Abba Youth, zakończyliśmy o 20 w sobotę. Okazało się, że coraz więcej osób chce uwielbiać Boga flagami, tańcząc dla Niego. Powstała też zupełnie nowa inicjatywa – malowania obrazów proroczych. Na dostępnych płótnach, za pomocą pasteli bądź farb można było wyrazić to, co pojawiało się w naszej głowie podczas modlitwy. I sprawdzić, czy to mówił Bóg czy nasza wyobraźnia… To był pierwszy taki moment, gdy zaczęliśmy rysować na forum wspólnoty. Skoro było to uwielbienie, to chcieliśmy oddawać Bogu chwałę całym sobą – czyli też naszym ciałem i naszymi umiejętnościami. A Bóg mówił do nas przez obrazy.

Każdy set był inny, wiele osób przewinęło się przez naszą salę przez te 24h. Część osób spała w dawnej sali młodzieżowej, aby następnego dnia od razu móc stanąć na uwielbieniu.

Wierzymy, że Bóg został uwielbiony. Dziękowaliśmy Mu, ogłaszaliśmy, jaki jest, modliliśmy się za wspólnotę i Polskę, i nastolatków… Gdy wchodziło się do sali czuć było, że Bóg naprawdę jest obecny w chwale swego ludu! (Psalm 22,4)
Dziękujemy każdej osobie, która spędziła ten czas przed Bogiem razem z nami. Dziękujemy tym, którzy w jakiś sposób prowadzili lub wspomagali modlitwę. Dziękujemy każdemu, kto się włączył, nawet jeżeli nie mógł być fizycznie. To było dobre doświadczenie – na 24h skupić się na Bogu!

Dobrego dnia! Na pewno kiedyś to powtórzymy, jak odeśpimy 😉

PS zdjęcia i fragmenty relacji na żywo znajdują się na naszej stronie na facebooku, o tutaj!

© 2015 Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Abba
Znajdź nas na: