Trudno w to uwierzyć ale Abba ma już 13 lat! Jednocześnie mamy pierwszego 13-letniego członka co prowadzi do konkluzji, że ta osoba urodziła się w tym samym czasie, gdy Michał Jeleń prowadził pierwsze spotkania. W sterylnie białej salce o powierzchni ok. 8 m² z wywieszonymi na ścianie tekstami utworów uwielbienia…

Niedzielne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Św. prowadzoną przez księdza Proboszcza. Mówił on w kazaniu o potrzebie odpowiedzi sobie na pytanie: czy wsiadam do łodzi a Jezusem? I gdzie mnie to zaprowadzi? Potem był czas uwielbienia i świadectw Bożego działania w naszym życiu. A następnie pierwszy raz w życiu wspólnoty – Nagrody Drugiej mili!

Jezus w Ewangelii Mateusza mówił uczniom, że standardy Bożego Królestwa są dużo wyższe niż standardy świata a ich realizacja zaczyna się od postawy naszego serca. Dlatego mówił, że jeżeli „zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków (milę), idź dwa tysiące (dwie mile)!” Mt 5, 38-44 Nagrody drugiej mili są docenieniem pracy tych, którzy naprawdę dają swoje 100% wspólnocie i Bogu. A czasem jeszcze więcej, wychodząc poza swoje ograniczenia! Nie zawsze ich widać, ale to, co zakryte dla ludzi jest widoczne dla Boga. I świecie naprawdę jasnym światłem.

Na koniec przyjęliśmy nowych członków do wspólnoty, modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla nich i ustami dzieci zdmuchnęliśmy razem tort – a właściwie dwa torty, aby na pewno starczyło dla wszystkich. Tym samym zaczęliśmy upragniony czas relacji, który jak wiadomo najlepiej realizuje się przy sokach i wybornym jedzeniu!

Ale nie był to koniec bożego działania. Spontanicznie wypłynęła modlitwa za kilka osób, w tym dziewczynę, która dopiero co weszła do wspólnoty. Na oczach modlących się Bóg ponadnaturalnie wydłużył jej nogę o 1,5 cm. Tego wieczoru pierwszy raz nie czuła bólu kręgosłupa przy wykonywaniu codziennych czynności! Chwała Bogu!

Dziękujemy Ci Panie za Abbę!

© 2015 Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Abba
Znajdź nas na: